30.07.2010 G19: Semifinale-tap etter straffekonk.
2-2 etter ekstraomgangene. Bronsefinale lørdag. Der røyk storpokalen !
Trenerteamet gjør seg klare ilag med supporterne før avspark i semifinalen.
Dette var en av de mest spennende fotballkampen for fotballinteresserte, i alle fall for de fra Stjørdal. Begge lag visste utmerket godt at resultatet ville avgjøre finaleplass eller kamp om tredjeplassen.
Stjørdalsjuniorene var veldig på " hugget " allerede fra avspark ,og motstanderen var veldig interessert i å feie ballen lengst mulig unna i egen 16-meter, over kortlinja og til corner for " gutta juniors". På en av hjørnesparkene var Håkon Amdal nære ved å score på ei heading; Men dessverre , like utenfor stolpen.
Spillet bølget frem og tilbake , og i lange perioder klarte ingen av lagene å komme til de helt store målsjansene. Det ble tildels trangt på midtbanen , og dermed ble det mer kjemping om å få kontroll på ballen enn godt spill. Men juniorene fra Stjørdal vet at det er mulig å komme rundt på kantene for å komme til gode sjanser , spesielt på innlegg fra 16-metersstreken. Flere ganger holdt tilskuerne pusten når ballen ble spilt inn foran målet til det danske laget. Men ballen ville ikke i mål !
Håkon Amdal var Blinks første målscorer.
Første omgang endte 0 - 0 , noe ufortjent sett med StjørdalsBlink-øyne . Andre omgang var ikke mange minutter gammel da Skovbakken fikk et billig mål som et resultat av at ingen av spillerne hadde kontroll på ballen. Men en kjenner " gutta juniors " etter hvert så godt at her hadde man ikke tapt noen fotbalkampl som helst. Og riktig : Midtbanespillerne på StjørdalsBlink kjempet til seg ballen gang etter gang , for så å bruke kantspillerne .
Og endelig lyktes det :
Håkon - " Den gode "- Amdal er ustoppelig , river seg løs og setter ballen knallhardt i mål. Ulikningen var absolutt fortjent eller spill og sjanser. Her gjorde Levi Sandblost et flott forarbeid.
Men " gutta juniors " måtte score minst en gang til for å avgjøre på ordinær tid. Sjansene var der , men målene kom ikke , og dommeren blåste av for 2 ganger 5 min. ekstraomganger.
Sondre Volden Lauvås
For psykologstudenter som har gestaltpsykologi som emne , hadde dette vært en god arena for feltanalyse : Hvem viste klarest temporære arketypiske trekk blant supporterne slik stillingen var , stjørdalingene eller supportene til Skovbakken , som var på hjemmebane.
I første ekstraomgang var det ikke mye som tydet på at stjørdalsjuniorene var så slitne at de ikke hadde " punch" til ekstratid. Og det hadde ikke gått mer enn 3 min. av første ekstraomgang før " gutta juniors" rullet opp på høyre kant , spilte vegg ; Og plutselig var Gøran Johannessen på skuddhold, fyrte av hva alt av muskler hadde å by på , og traff mål. Ei flott scoring. Dermed ledet " gutta juniors" med ett mål.Og nå mente i alle fall alle supporterne fra Stjørdal at det var på greit om stjørdalsjuniorene "
Jubel etter scoring - også i semifinalen.
Da det gjenstod 3 minutter av andre ekstraomgang , ble Marius Amdal stygt felt av keeperen til Skovbakken , 3 meter utenfor 16-meteren. Marius var alene gjennom og ville ha scoret om han ikke hadde blitt felt. Fellingen kvalifiserte ikke bare til vanlig rødt kort ; Her var det "fosfor-rødt".
Kampen ebbet ut 2 - 2 og måtte dermed avgjøres på straffespark. Som regel er dette hva man ofte kaller " bingo". Og i bingospillet vant Skovbakken 3- 2. Det her helt naturlig at spillerne blir skuffet etter å ha ledet kampen , og så tapt på noe som likner lotteri . Men slik er det.
Men kjenner man " gutta juniors " rett , så står de for det de sa etter kampen: "Vi går for den litt mindre pokalen . / deinj e fin deinj å /.
Vi " jubler " gutta juniors fram i en sikkert fin og underholdende kamp i morgen.
Se bildevideo på BLINKTUBE REF & FOTOS: JAN PALMER JOHANNESSEN |
|
05.09.2010
3.div: SFK2 på Ø.M mandag
Viktig kamp. Fullt fokus påkrevd. |
04.09.2010
4.div: Blink II - Tydal 6-1
Sprudlende fotball på tampen av en hektisk fotballuke. |
|
03.09.2010
Takket for veterantreffet
Lerkendalspeaker Trygve Hernes takket SBF for veterantreffet 13.mai. |
02.09.2010
3.div: RBK III - Blink 0-3
Solid gjennomføring og Grytbakk-årsdebut. |
|
01.09.2010
Ald.bestemt; Treningstider ut ses.
Kjell Johan Rosvoll informerer. |
01.09.2010
G19: Blink - CSK 6-2
Kunne blitt langt større sifre. |
|
31.08.2010
4.div: Hommelvik - Blink II 2-0
En god omgang slett ikke nok. |
31.08.2010
G16: 5-0 over Ørland
Blåste over gjestene. |
|
31.08.2010
5.div: Remyra II - Blink III 2-3
Bekkavik fikk betalt for egentreningen på Halsenbanen. |
30.08.2010
Jobbet for cupkassa
Foreldre på G16-laget i 2011 med vaktansvar på Folkerock. |
|
28.08.2010
3.div: Kenneth Volden til Blink
Høyreist målvakt med 2.divbakgrunn. |
27.08.2010
3.div: Verdal-Blink 1-0
Verdal kriget hjem seieren. |
|
26.08.2010
J19: 7-1 over Inderøy
Knallstart på høstsesongen. |
26.08.2010
G19: Bildeshow Vuku-Blink 1-6
Kampen sett gjennom Jan P. Johannessens fotolinse. |
|
26.08.2010
G16: Vuku - Blink 1-6
Showjubling etter scoringer. |
25.08.2010
G16: Nytt fortjent tap
Hommelvik - Blink 4-0 |
|
25.08.2010
5.div: Blink III - Vikvarvet 2-3
Veteranene må nå kjempe for å unngå nedrykk til 6.div. |
23.08.2010
Gjenoppbygger bodene
Nye redskapsrom i svømmehall-kjelleren. |
|
23.08.2010
4.div: 3-2 over Fram/Skatval
Fartsfylt og sjanserik match. |
20.08.2010
3.div: 3-2 over Namsos
Kaptein og trener kritisk til prestasjonene bak seieren. |